Michael has logged 10 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry