Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tiger

Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Way I See It

The Way I See It

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry