• House of Gucci

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Karen

    ½

  • Cinderella

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • He's All That

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Pig

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Dangerous Lies

  • A Secret Love

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Like a Boss

    ★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Kidnapping Stella

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Poms

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Kill Me Twice

    ½

  • Us

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • An Affair to Die For

    ★½

  • Paradise Hills

    ★★½

  • Life-Size 2

    ½

  • Second Act

    ★★½

  • Mr. Indifferent

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Hell Fest

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★

  • The Nun

    ★½

  • Boy Erased

    ★★★