Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Airport

Airport

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shampoo

Shampoo

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Driving Miss Daisy

Driving Miss Daisy

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Pumpkin Eater

The Pumpkin Eater

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry