meez, has logged 211 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Teen Titans: The Judas Contract

Teen Titans: The Judas Contract

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Marvel Rising: Secret Warriors

Marvel Rising: Secret Warriors

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Justice League Dark

Justice League Dark

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry