megan_is_cool has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Teenage Hooker Became Killing Machine

Teenage Hooker Became Killing Machine

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Baraka

Baraka

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sudden Death

Sudden Death

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Tenant

The Tenant

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Butcher

The Butcher

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Even Dwarfs Started Small

Even Dwarfs Started Small

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry