• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Host

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★★

  • K-12

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • All in My Family

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Disappearance of Madeleine McCann

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Kwon Ji Yong (권지용) Act III: Motte

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • Avengers: Infinity War

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Midnight Sun

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Trolls

    ★★★★½

  • Handsome Devil

  • La La Land

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Before I Wake

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Cinderella

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • Unfriended

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Purge

    ★★½

  • Rise of the Guardians

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Secret of the Wings

    ★★★★

  • The Avengers

  • The Lorax

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Winnie the Pooh

    ★★★★½

  • Paul

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • Nanny McPhee and the Big Bang

    ★★½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★★½