meg has logged 65 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Blow

Blow

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Lorax

The Lorax

2012
×
Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★
Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
K-12

K-12

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
12
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kwon Ji Yong (권지용) Act III: Motte

Kwon Ji Yong (권지용) Act III: Motte

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Paul

Paul

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry