RSS feed for Megan
  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Movies

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Jezebel

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Selah and the Spades

    ★★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Change Your Mind

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • The Perfection

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • The 2000s

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★

  • King Lear

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★