meiradownie has logged 14 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Holes

Holes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry