• 5 Centimeters per Second

    ★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★½

  • The Wild Soccer Bunch 4

  • Boat

  • Bug Crawls

  • Smiley Face

    ★★★★

  • Steps

  • Once Upon a Time in Norway

    ★★★

  • Dreamgirls

    ★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★½

  • Déjà Vu

    ★★★

  • Wallander 11 - Blodsband

  • Flushed Away

    ★★½

  • The Prestige

    ★★★★½

  • Glass House: The Good Mother

    ★½

  • Paprika

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★½

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★

  • This Is England

    ★★★★★

  • All the Boys Love Mandy Lane

  • Babel

    ★★★★

  • The Fountain

    ★★★

  • Little Children

  • Pan's Labyrinth

    ★★★½

  • Step Up

  • World Trade Center

  • Bring It On: All or Nothing

    ★½

  • John Tucker Must Die

    ★★

  • Täckmanteln

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★½

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • The Lake House

    ★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★½

  • RV

    ★½

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★

  • Wallander 13 - Hemligheten

  • She's the Man

    ★½

  • Wallander 06 - Den svaga punkten

  • The Wild Soccer Bunch 3

  • Penelope

  • Aquamarine

    ★½

  • Final Destination 3

  • High School Musical

    ★½

  • Cheaper by the Dozen 2

    ★★

  • Mastermind

  • V for Vendetta

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★½

  • Memoirs of a Geisha

  • King Kong

    ★★★½

  • Afrikanen

  • Love Wrecked

  • The Fog

  • Wallander 04 - Mörkret

  • Into the Blue

    ★★★

  • Flightplan

    ★★★

  • Hostel

    ★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Walk the Line

  • Wallander 03 - Bröderna

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • The Exorcism of Emily Rose

    ★★

  • The Brothers Grimm

    ★★½

  • Wallander 02 - Byfånen

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★★★½

  • The Descent

    ★★★½

  • Bewitched

    ★★

  • Lords of Dogtown

    ★★★½

  • The Sisterhood of the Traveling Pants

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Madagascar

    ★★★