• Dune

  • Reminiscence

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • After We Collided

  • The Crimes That Bind

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

    ★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★½

  • Descendants 3

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • ReMastered: Massacre at the Stadium

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Swiped

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Cam

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • The Kissing Booth