• Shrek 2

    ★★★★½

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★

  • Home on the Range

    ★★

  • Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

    ★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★½

  • The Lion King 1½

    ★★★½

  • Saw

    ★★★

  • Super Size Me

    ★★★

  • Garden State

    ★★

  • Primer

    ★★★

  • Mouse Heaven

    ★★★

  • Tokyo Godfathers

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★½

  • The Cat in the Hat

  • Looney Tunes: Back in Action

    ★★★½

  • Boundin'

    ★★★½

  • Brother Bear

    ★★★

  • Elf

    ★★★

  • Elephant

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Bad Boys II

    ★★★½

  • Mattress Man Commercial

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Blossoms & Blood

  • Hulk

  • Finding Nemo

    ★★★★½

  • The Ghost of Lord Farquaad

    ★★

  • The Brown Bunny

    ★½

  • Bruce Almighty

    ★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Piglet's Big Movie

  • The Truth Wears Side-Burns

  • Kangaroo Jack

    ½

  • Saw

    ★★★

  • The Animation Show

    ★★★★

  • Couch

  • Catch Me If You Can

    ★★★½

  • The Godthumb

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★½

  • Adaptation.

    ★★★

  • Eight Crazy Nights

    ★★★½

  • Treasure Planet

    ★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Jackass: The Movie

    ★★★

  • 8 Mile

  • The Powerpuff Girls Movie

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★

  • Mike's New Car

    ★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★½

  • Spider-Man

    ★★★★½

  • Darkened Room

  • Resident Evil

    ★★★

  • Ice Age

    ★★½

  • Dead Mouse with Ants

  • The Disc of Sorrow Is Installed

    ★★★★

  • DumbLand

    ★★★★

  • Rabbits

    ★★★★

  • A Very Special Freakin Family Guy Christmas

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Pearl Harbor II: Pearlmageddon

    ★★½

  • Head with Hammer

    ★★★★

  • Mickey's House of Villains

    ★★★

  • Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • The

    ★★★★½

  • Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½