emily has logged 115 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
Edit this entry  
15
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
Read prior review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
Edit this entry  
10
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
01
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
04
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Edit this entry  
20
White House Down

White House Down

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Meg

The Meg

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nativity!

Nativity!

2009
×
Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
Edit this entry  
27
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
To Sir, with Love

To Sir, with Love

1967
×
★★★★
Edit this entry  
14
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
08
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★½
Edit this entry  
04
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry