emily has logged 14 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Out List

The Out List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gangsta Granny

Gangsta Granny

2013
×
Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry