• Pride & Prejudice

    Pride & Prejudice

    ★★★★½

    من اجمل قصص الحب اللي اتعملت في الافلام ان لم تكن الاجمل ، قصة تحسها حقيقة من اول الكبرياء و العند اللي الشخصيتين اظهروا في الاول إلى نهاية الفيلم الجميلة
    ، الموسيقى في كل لحظة في الفيلم جميلة اوي
    It’s just GREAT , a rewatch will definitely happen soon
    And finally the hand flexxxx ❤️

  • If Anything Happens I Love You

    If Anything Happens I Love You

    معرفش الحاجات دي بتتقيم ازاي الصراحة ،بس عشر دقايق دخلوك معاهم في القصة و كل دقيقة من ال١٠ دقايق دول الفيلم بيزداد واقعيه اكتر و اكتر و دي اجمل حاجة في انه وصلك حاجات كتيرة اوي و مشاعر كتيرة اوي في العشر دقايق دول 
    ‏A 10 min animated movie that has no dialogue surprisingly happened to be touching and heart warming in that way

  • Seven Pounds

    Seven Pounds

    ★★★★

    Felt more like a puzzle ,loved it .

  • Notorious

    Notorious

    ★★★★

    بجد بجد بجد مسكين اللي ميحبش هيتشكوك 
    Ingrid Bergman and Cary grant as lovers couldn’t ask for more

  • Ikiru

    Ikiru

    ★★★★½

    مشكلتي مع الفيلم ان النص التاني منه مش قد الاول غير كده اقسم بالله ودي اجي بيتكم و اسلمك التقيم و اللايك شخصيا من قوة الاعجاب يا اكيرا

  • The Farewell

    The Farewell

    ★★★★

    The idea of losing someone you love is scary ,the idea of abandoning memories ,people and places is scary.
    Awkwafina is just great

  • It's Such a Beautiful Day

    It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

    This was needed ,what a great experience
    Imagine being touched this deep by a stickman movie ,fascinating.

  • Love Story

    Love Story

    ★★★★

    I couldn’t help but cry :(

  • Manchester by the Sea

    Manchester by the Sea

    ★★★★½

    فيلم في شخص باهت خسر كل حاجة ،حاسس بالذنب طول الوقت ،بيخاف يتكلم او بفعل صغير يخسر حاجة جديدة ،بتمثيل للشخصية جميل و بسيط من البطل ،فيلم بسيط ، my type, definitely my type 
    كان جميل اوي حوار ان الفيلم احداثه بين الماضي و الحاضر بتشوف الشخصية بتفتكر ايه مع كل حدث جديد بيحصل في الحاضر،
    مبين مش عارف تصعب عليه  نفسه و لا يكرها.
    I’m in love ,a rewatch will definitely take a place <3

  • Braveheart

    Braveheart

    ★★★★½

    شخصية وليام والاس عظيمة و تمثيل ميل جبسون للشخصية عظيم و حاجة كده للتاريخ ،اخيرا عرفت ليه الناس بتحب الشخصية دي ،السينماتوغرافي عظيم بتخيل نفسي بتفرج على الفيلم في السينما كان هيبقى اعظم و اعظم الحوارات اللي في الفيلم جميلة اوي
    بعيدا عن الاخطاء التاريخية اللي متهمنيش واكيد متهمش ناس كتير ،كان نفسي الحوارات تبقى اكتر 
    Your heart is free, have the courage to follow it. ❤️

  • Nebraska

    Nebraska

    ★★★★

    راجل عجوز اخيرا لقى لحياته معنى مش مهم بقى اذا كان اللي حواليه شايفينه ساذج تافه مش فارقه المهم انه كمل للاخر  ،الابيض و الاسود و الموسيقى اللي في الفيلم لايقه اوي على مود الفيلم ، تمثيل العجوز و زوجته جميل جدا و مشهد النهاية عظيم  ❤️

  • Frances Ha

    Frances Ha

    ★★★★½

    في ناس الاكتئاب مينفعش معاهم ولا لايق عليهم ،فرانسيس هي الناس دي 
    تبقى خلاص مستني انهيارها في الفيلم تلاقيها فجأة راحت فرنسا، هل في اجمل من كده صديق )؛