• Truth or Dare

    ★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★★

  • The Emoji Movie

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • Free State of Jones

    ★★★

  • Warcraft

    ★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • My Scientology Movie

    ★★★★

  • Tremors 5: Bloodlines

    ★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Everest

    ★★★½

  • Turbo Kid

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Batman Unlimited: Animal Instincts

    ★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

    ★★★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Hello Ladies: The Movie

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • Fury

    ★★★

  • The Equalizer

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Housebound

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Dinosaur 13

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Hercules

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • 300: Rise of an Empire

    ★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • The Signal

    ★★★½

  • The Guest

    ★★★★½

  • Frank

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • The Salvation

    ★★★★

  • Riddick

    ★★★

  • Gravity

    ★★★½

  • Elysium

    ★★★