m has logged 33 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Whisper If I Forget

Whisper If I Forget

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
11.22.63

11.22.63

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Persona

Persona

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sivas

Sivas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Climates

Climates

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Delibal

Delibal

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Girl with the Red Scarf

The Girl with the Red Scarf

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kara Gözlüm

Kara Gözlüm

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
More

More

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Where's Firuze?

Where's Firuze?

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Time to Love

Time to Love

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frequencies

Frequencies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Prostitute Love

My Prostitute Love

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Butterfly's Dream

The Butterfly's Dream

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I Am Sam

I Am Sam

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ethos

Ethos

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry