• Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Be Water

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Moana

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★