metalbeast has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★★
Edit this entry  
31
Intruder

Intruder

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Redwood

Redwood

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Dead End

Dead End

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Dark Light

Dark Light

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Grizzly Park

Grizzly Park

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Mulberry Street

Mulberry Street

2006
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Pack

The Pack

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Victor Crowley

Victor Crowley

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Growth

Growth

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Screams

Death Screams

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Hunted

The Hunted

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Backpacker

The Backpacker

2011
×
Edit this entry  
19
Siren

Siren

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Siren

Siren

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nailbiter

Nailbiter

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Bereavement

Bereavement

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Daddy's Deadly Darling

Daddy's Deadly Darling

1973
×
★★★
Edit this entry  
30
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Beyond the Woods

Beyond the Woods

2016
×
½
Edit this entry  
28
Silent Retreat

Silent Retreat

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
Bad Dreams

Bad Dreams

1988
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Man with the Iron Heart

The Man with the Iron Heart

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Trip

The Trip

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bastard

Bastard

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Muck

Muck

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The 6th Friend

The 6th Friend

2016
×
Edit this entry  
03
Hypothermia

Hypothermia

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Madison County

Madison County

2011
×
★★
Edit this entry