• Lake Placid 3

  • Piranha 3D

    ★★★★

  • The Expendables

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • The Pack

  • Bereavement

    ★★½

  • Despicable Me

  • Predators

  • The Perfect Host

    ★★★

  • Seven Days

    ★★★½

  • I Spit on Your Grave

  • A Serbian Film

    ★★★½

  • Black Death

    ★★★

  • Road Train

    ★★★

  • The Reef

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★

  • Mega Piranha

  • How to Train Your Dragon

  • The Ghost Writer

    ★★★½

  • The Wolfman

  • Frozen

    ★★★★

  • Growth

    ★★★

  • The Reeds

    ★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

  • Super Hybrid

  • Wrong Turn 3: Left for Dead

    ★★½

  • The Men Who Stare at Goats

  • Triangle

  • The Stepfather

    ★½

  • The Descent: Part 2

    ★★½

  • Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

  • 2012

  • Splice

    ★★★

  • Nine Miles Down

  • Universal Soldier: Regeneration

  • Wake Wood

  • The Loved Ones

  • Halloween II

    ★★★½

  • The Final Destination

    ★★★

  • Cabin Fever 2: Spring Fever

  • District 9

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Transformers: Revenge of the Fallen

  • The Hangover

  • Inglourious Basterds

  • Terminator Salvation

    ★★½

  • Mega Shark vs. Giant Octopus

  • Up

  • X-Men Origins: Wolverine

  • The Human Centipede (First Sequence)

    ★★★

  • Carny

  • Night Train

    ★★

  • Laid to Rest

    ★★★½

  • Drag Me to Hell

  • The Last House on the Left

  • Anacondas: Trail of Blood

  • Futurama: Into the Wild Green Yonder

  • Watchmen

  • Friday the 13th

    ★★★½

  • Offspring

    ★★★

  • His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th

  • Grotesque

    ★★½

  • My Bloody Valentine

    ★★★

  • The Unborn

  • Dead Snow

    ★★★★½

  • The Thaw

    ★★★

  • The Six Degrees of Helter Skelter

  • Valkyrie

    ★★★★

  • Punisher: War Zone

  • Futurama: Bender's Game

  • Splinter

    ★★★★

  • Quantum of Solace