• Cold Prey II

  • Joy Ride 2: Dead Ahead

    ★★

  • Eden Lake

  • The Wrestler

  • Deadgirl

    ★★★½

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Death Race

  • Martyrs

    ★★★½

  • Tropic Thunder

  • The Midnight Meat Train

  • The Dark Knight

  • Futurama: The Beast with a Billion Backs

  • WALL·E

  • The Incredible Hulk

    ★★½

  • Iron Man

    ★★★★

  • Dying Breed

    ★★½

  • Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

  • The Ruins

    ★★★★

  • Doomsday

  • Zombie Strippers!

  • Taken

  • Mirrors

  • In Bruges

    ★★★★

  • Grizzly Park

    ★★★

  • Let the Right One In

  • Rambo

    ★★★½

  • Untraceable

    ★★★

  • Cloverfield

    ★★★½

  • Farm House

    ★★

  • Sea Beast

  • Anaconda 3: Offspring

  • Aliens vs Predator: Requiem

  • Eye of the Beast

  • I Am Legend

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Futurama: Bender's Big Score

  • P2

    ★★★½

  • Rogue

    ★★★★

  • 30 Days of Night

    ★★★★

  • Blood Monkey

  • Resident Evil: Extinction

  • Croc

  • Diary of the Dead

  • Run, Fatboy, Run

  • Into the Wild

    ½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Wrong Turn 2: Dead End

    ★★★½

  • Shrooms

  • Storm Warning

  • The Simpsons Movie

  • Frontier(s)

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Transformers

    ★★★½

  • Live Free or Die Hard

  • Sublime

    ★½

  • 1408

  • Hostel: Part II

    ★★★½

  • Grizzly Rage

  • Catacombs

    ★★½

  • Black Water

  • Inside

  • Death Proof

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

  • Magicians

  • Lake Placid 2

  • The Condemned

    ★★★

  • 28 Weeks Later

    ★★★½

  • [REC]

  • Planet Terror

  • Sunshine

  • The Hills Have Eyes 2

    ★★★

  • Zodiac