niarah has logged 164 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Waist Deep

Waist Deep

2006
×
★★
Edit this entry  
07
Out

Out

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Big Business

Big Business

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Paws

Dirty Paws

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★
Edit this entry  
02
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Next Karate Kid

The Next Karate Kid

1994
×
★★½
Edit this entry  
14
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Edit this entry  
13
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cars

Cars

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
25
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ilana Glazer: The Planet Is Burning

Ilana Glazer: The Planet Is Burning

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry