emre has logged 234 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Noah Land

Noah Land

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Delisin

Delisin

1975
×
★★★½
Edit this entry  
01
Turist Ömer Yamyamlar Arasında

Turist Ömer Yamyamlar Arasında

1970
×
★★★½
Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kara Murat: Ölüm Emri

Kara Murat: Ölüm Emri

1974
×
★★★
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Satın Alınan Koca

Satın Alınan Koca

1971
×
★★★
Edit this entry  
26
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Comidark Films 2: The Pawn

Comidark Films 2: The Pawn

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Comidark Films 2: Insane

Comidark Films 2: Insane

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Comidark Films: The Getaway

Comidark Films: The Getaway

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Comidark Films: In Between

Comidark Films: In Between

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Gardener

The Gardener

1963
×
★★★
Edit this entry  
03
Son Beste

Son Beste

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

Puss in Book: Trapped in an Epic Tale

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Trauma

Trauma

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Turist Ömer Boğa Güreşçisi

Turist Ömer Boğa Güreşçisi

1971
×
★★★
Edit this entry  
30
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Rakka

Rakka

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Who Am I?

Who Am I?

1998
×
★★½
Edit this entry  
26
Station

Station

1977
×
★★★
Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Jim Carrey: Unnatural Act

Jim Carrey: Unnatural Act

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Polizei

Polizei

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
21
The Trader

The Trader

2018
×
Edit this entry  
20
The Cure

The Cure

1917
×
Edit this entry  
19
The Others

The Others

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Edit this entry  
14
Kapıcılar Kralı

Kapıcılar Kralı

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Island

The Island

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tramp

The Tramp

1915
×
★★★
Edit this entry  
05
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Uyanık Kardeşler

Uyanık Kardeşler

1974
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry