emre has logged 37 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Deli Yusuf

Deli Yusuf

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evlidir Ne Yapsa Yeridir

Evlidir Ne Yapsa Yeridir

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
Edit this entry  
29
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Selamsız's Band

Selamsız's Band

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
27
Firefly

Firefly

1975
×
★★½
Edit this entry  
27
My Prostitute Love

My Prostitute Love

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gerçek Kesit: Manyak

Gerçek Kesit: Manyak

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breath

The Breath

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Sıralardaki Heyecan

Sıralardaki Heyecan

1976
×
★★
Edit this entry  
23
Bitirimler Sosyetede

Bitirimler Sosyetede

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
Bitirim Kardeşler

Bitirim Kardeşler

1973
×
★★★
Edit this entry  
20
Postacı

Postacı

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Chaos Class Is Waking Up

The Chaos Class Is Waking Up

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★★
Edit this entry  
18
Katip (Üsküdar'a Giderken)

Katip (Üsküdar'a Giderken)

1968
×
★★★
Edit this entry  
17
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dry Summer

Dry Summer

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
14
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Doctor Dolittle

Doctor Dolittle

1998
×
★★★½
Edit this entry  
13
Oyun Bitti

Oyun Bitti

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Musallat

Musallat

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thinner

Thinner

1996
×
★★★
Edit this entry  
08
Şoför Nebahat

Şoför Nebahat

1970
×
★★½
Edit this entry  
07
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mortal World

Mortal World

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hindistan Cevizi

Hindistan Cevizi

1967
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry