• House of Gucci

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Lost Leonardo

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Puparia

  • Another Round

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Wake Up

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

  • Little Women

    ★★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • The Lion King

    ★★½

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Rent

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Green Book

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Beautiful Boy

  • Echo in the Canyon

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Banana Fish

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★