• 1917

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • One Piece: Stampede

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Detective Conan: The Fist of Blue Sapphire

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

    ★★★

  • Detective Conan: Zero the Enforcer

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • Papillon

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Detective Conan: The Crimson Love Letter

    ★★★

  • Kuroko's Basketball the Movie: Last Game

    ★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Ozark Sharks

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Detective Conan: The Darkest Nightmare

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Anthem of the Heart

    ★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Ouija

    ★★★

  • Fury

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • Captain Phillips

    ★★★★½

  • Bad Words

    ★★★

  • All Is Lost

    ★★★½

  • 2 Guns

    ★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★★

  • The Garden of Words

    ★★★½

  • One Piece Film: Z

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Fairy Tail: Phoenix Priestess

    ★★

  • Naruto Shippuden the Movie: Road to Ninja

    ★★★★½

  • Naruto Shippuden the Movie: Blood Prison

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★½

  • The Fighter

    ★★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • One Piece Film: Strong World

    ★★★★

  • The Road

    ★★★½

  • Orphan

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★★

  • Paul Blart: Mall Cop

    ★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • I Am Legend

    ★★★