• Bad Trip

    ★★

  • Death to 2020

    ½

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

    ★★★

  • Trump Card

    ½

  • An American Pickle

    ★★

  • Desperados

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Irresistible

    ★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ½

  • Inventing the Future

  • Mayor

    ★★★

  • Guardians of Life

    ½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • No Safe Spaces

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ½

  • Tall Girl

  • Saint Maud

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • You Don't Nomi

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Perfect Date

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ½

  • Tread

    ★★

  • Oh, Ramona!

    ½

  • The Report

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bird Box

  • Take the Ball, Pass the Ball

    ★★★

  • Swiped

    ½

  • Venom

    ★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The First Purge

  • Gotti

    ★½

  • The House That Jack Built

    ★★★½