mhoddd has logged 359 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The General

The General

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Life 2.0

Life 2.0

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creep

Creep

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Carrie

Carrie

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Brüno

Brüno

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry