mia has logged 30 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Manhunter

Manhunter

1986
×
Edit this entry  
26
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
Read the review Edit this entry  
25
While We're Young

While We're Young

2014
×
Edit this entry  
23
Why Beauty Matters

Why Beauty Matters

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Revenge

Revenge

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Jaws

Jaws

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
12
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Silence

Silence

2016
×
Edit this entry  
08
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
Read the review Edit this entry