Mia has logged 19 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry