• Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ★½

  • Clickbait

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • i am doll parts

  • Moxie

    ★★½

  • WandaVision

  • Locked Down

  • Sugar Daddy

  • The Sister

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • DIVOS!

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • New York New York

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Taxi!

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The House Invictus

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Former Cult Member Hears Music For The First Time

  • Downhill

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Cuties

    ★★½

  • Spree

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Dolittle

    ★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Vulfpeck: Live at Madison Square Garden

  • Little Women

    ★★★½

  • Duck Duck

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Playing with Fire

    ★½

  • Arctic Dogs

    ★½

  • The Fall

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Ordinary Love

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Ema

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Fanatic

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Descendants 3

  • Ready or Not

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • I Got the Hook Up 2

  • Anima

    ★★★½

  • Colours

    ★★½