• Minari

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Good Dinosaur

  • The Visit

    ★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Chappie

    ★★★½

  • The Interview

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★