mica has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry