mica has logged 18 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Ride or Die

Ride or Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Gia

Gia

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The High Note

The High Note

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry