• Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★½

  • The Perfection

  • mid90s

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Ana e Vitória

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Bao

    ★★★★

  • Alex Strangelove

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • The Miniaturist

    ★★★½

  • Bright

  • The Post

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

  • Wonder

    ★★★★

  • Ferdinand

    ★★★★

  • Gosto se Discute

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Marrowbone

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Flatliners

  • Disobedience

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Thelma

  • What Happened to Monday

  • Mary Shelley

    ★★★

  • The Movie of My Life

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Meus 15 Anos

  • Despicable Me 3

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • A Ciambra

    ★★

  • Smurfs: The Lost Village

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

  • Hi Stranger

  • Around You

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • It's a Fairy!