• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★½

  • Kapan Pindah Rumah?

    ★★½

  • Teka-Teki Tika

    ★½

  • The King's Man

    ★½

  • Eyang Ti

    ★★

  • Rumble

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Live in Front of a Studio Audience: The Facts of Life and Diff'rent Strokes

    ★★★★

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★★½

  • Tris

    ★★★½

  • Mariah's Christmas: The Magic Continues

    ½

  • Menunggu Bunda

  • A.M.

  • Quoi de Neuf

    ★½

  • Langit Kala Senja

    ★½

  • One Night Stand

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • One Night in Chinatown

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ½

  • Losmen Bu Broto

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

  • Olaf Presents

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • Senzano Savana

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Story of Dinda: Second Chance of Happiness

    ½

  • Eternals

    ★★★★

  • Udin's Inferno

    ★★★★

  • Nussa

    ★★★

  • A World Without

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Photocopier

    ★★★★★

  • Hompimpa

    ½

  • Escape the Undertaker

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • AUM!

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Watcher

    ½

  • Squid Game

    ★★★

  • Silent Night

    ★★

  • Yuni

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • After We Fell

    ½

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★½

  • Nona

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★

  • Queenpins

    ★★★★

  • Marriage

    ★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Selesai

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • Ghibah

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Survive

  • Will

  • I

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Perfect Fit

    ★★