Michael has logged 71 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Butter

Butter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Garasi

Garasi

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Interrogation

Interrogation

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
Double Dribble

Double Dribble

1946
×
★★★
Edit this entry  
31
How to Play Football

How to Play Football

1944
×
★★★½
Edit this entry  
31
Donald's Tire Trouble

Donald's Tire Trouble

1943
×
★★★
Edit this entry  
31
Lagi-Lagi Ateng

Lagi-Lagi Ateng

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Requiem Bell

The Requiem Bell

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Therapy

Bad Therapy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Trip to the Moon

Another Trip to the Moon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bounty Hunters

Bounty Hunters

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Daysleepers

Daysleepers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kartini: Princess of Java

Kartini: Princess of Java

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Story of Kale: When Someone's in Love

Story of Kale: When Someone's in Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sejuta Sayang Untuknya

Sejuta Sayang Untuknya

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nay

Nay

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Main Event

The Main Event

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Siti

Siti

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nay

Nay

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mereka Bilang, Saya Monyet!

Mereka Bilang, Saya Monyet!

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mereka Bilang, Saya Monyet!

Mereka Bilang, Saya Monyet!

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Potpourri

Love Potpourri

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
This Is Cinta

This Is Cinta

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost Painter

Ghost Painter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Like the Falling Rain

Love Like the Falling Rain

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Bisikan Iblis

Bisikan Iblis

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sakral

Sakral

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
#MoveOnAja

#MoveOnAja

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eiffel... I'm in Love 2

Eiffel... I'm in Love 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eiffel... I'm in Love

Eiffel... I'm in Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry