The King of Burbank has logged 315 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
21 & Over

21 & Over

2013
×
Edit this entry  
25
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Voices

The Voices

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
Edit this entry  
08
Float

Float

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★½
Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Edit this entry  
01
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry