• The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Peaches & Cream

    ★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★½

  • Diego Maradona

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • A White, White Day

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Synonyms

  • Advocate

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Free Solo

  • Skin

  • King Bibi

  • Incredibles 2

  • The Wild Pear Tree

    ★★★★

  • Dogman

  • Burning

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Tel Aviv on Fire

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Three Identical Strangers

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Revenge

    ★★★

  • I, Tonya

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Portrait Of My Family In My 13th Year

  • Good Time

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Square

    ★★★½

  • Filmworker

  • Wall

  • Logan

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Moonlight

    ★★½

  • People That Are Not Me

  • Suicide Squad

    ½

  • Finding Dory

  • Raw

  • Julieta

    ★★★

  • Shadow of Truth

  • Sausage Party

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Certain Women

    ★★★★

  • The Settlers

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Spotlight

  • Straight Outta Compton

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out