• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Enola Holmes

    ½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Son of a Rich

  • Klaus

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★½

  • Otherhood

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Good Omens

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Hustle

    ½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Mortal Engines

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ½

  • Ruben Brandt, Collector

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Alex Strangelove

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • Love, Simon

    ★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Finding Your Feet

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

    ½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Modern Life Is Rubbish

    ½

  • The Book of Henry

    ★½

  • In a Heartbeat

    ★★★½