• Hillary

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★★★★

  • Joker

    ★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Fahrenheit 451

    ½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ½

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • I Killed My Mother

    ★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★½

  • My Own Private Idaho

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★