Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Hater

The Hater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Half Baked

Half Baked

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Memory House

Memory House

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Case

The Last Case

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
56

56

2020
×
Read the review Edit this entry