• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Lust

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Echo

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Mad God

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Moxie

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Dreams I Recall

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Sheets

    ★★★★

  • Education

    ★★★★½

  • Iconoclast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Amour