• A League of Their Own

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • Up in the Air

    ★★★★½

  • The Holiday

    ★★★½

  • Thor

    ★★★

  • Iron Man 2

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Saw

    ★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Casino

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Chinatown

    ★★★★

  • Blow-Up

    ★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Chaplin

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½