Michael Angelo has logged 24 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry