Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Forgotten Roads

Forgotten Roads

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witches

The Witches

2020
×
Edit this entry  
16
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
Read prior review Edit this entry  
10
Nocturne

Nocturne

2020
×
Read prior review Edit this entry  
06
Psychout for Murder

Psychout for Murder

1969
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Be a Good Wife

How to Be a Good Wife

2020
×
Read prior review Edit this entry  
03
Black Box

Black Box

2020
×
Read prior review Edit this entry  
03
The Lie

The Lie

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
29
Eternal Beauty

Eternal Beauty

2019
×
Read prior review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★★
Edit this entry  
26
Native Son

Native Son

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stuntwomen: The Untold Hollywood Story

Stuntwomen: The Untold Hollywood Story

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rogue

Rogue

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read prior review Edit this entry  
12
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read prior review Edit this entry  
09
The Nest

The Nest

2020
×
Read prior review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry