Sara Clements has logged 34 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mama Weed

Mama Weed

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
Read prior review Edit this entry  
14
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
Read prior review Edit this entry  
11
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Election

Election

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blondie of the Follies

Blondie of the Follies

1932
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
Read prior review Edit this entry  
06
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Proxima

Proxima

2019
×
Read prior review Edit this entry  
03
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kindred

Kindred

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry