• Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • New York New York

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Ant Head

  • The Grinch

    ★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sister

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Whack World

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • King Krule: Live on the Moon

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Flower Boy: A Conversation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Sacrilège

    ★★★