Milez has logged 41 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Following

Following

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Confidence

Confidence

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summertime

Summertime

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dedh Ishqiya

Dedh Ishqiya

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cosa Bella

Cosa Bella

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
17
Gridlocked

Gridlocked

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★
Edit this entry  
16
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Ego Death

The Ego Death

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Red Trees

The Red Trees

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Masaan

Masaan

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Meadowland

Meadowland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parinda

Parinda

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sultan

Sultan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sultan

Sultan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Surroundings of a Home

Surroundings of a Home

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Manji

Manji

1964
×
★★★
Edit this entry  
05
Fragments

Fragments

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Family Fang

The Family Fang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry